v souladu s přírodou
CIMG6519.JPG
Levandulových olejů a olejíčků je na trhu celá řada. Nemyslím však čisté éterické oleje lisované z květů, ale oleje různého typu s názvem levandulový, ty které obsahují výtažek z květů levandule nebo právě zmíněný éterický olej. Ceny těchto levandulových olejíčků se pohybují ve stovkách korun a já Vám prozradím, jak si tento opravdu účinný a voňavý olej můžete připravit sami doma za několikanásobně nižší cenu.
Levandule se pro své účinky používá už řadu let jak v kosmetických, tak ve farmaceutických přípravcích. Je vhodná pro všechny tipy pleti a krásně zklidní tělo i ducha.

Levandulový olej můžete použít k masážím celého tělo a to jak u dospělých, tak u dětí. Krásně účinkuje především před spaním. Tímto olejem si můžete také masírovat spánky při bolestech hlavy nebo migrénách. Olej je vhodné přidávat do koupele pro zklidnění po náročném dni. Já používám tento levandulový olej často místo pleťového krému. Pár kapek si občas vetřu i do suchých konečků vlasů.

Olej s vůní a silou levandule si můžete připravit hned dvěma způsoby:

1) Stačí si květy levandule naložit do kvalitního za studena lisovaného oleje (olivového, mandlového - pro suchou pleť, slunečnicového ...) a za občasného protřepání nechat 3 týdny macerovat (luhovat) při pokojové teplotě v uzavřené láhvi. Vždy tak, aby byly všechny květy ponořené v oleji.

2) Pro ty co nechtějí čekat na svůj ,,levanduláč'' několik týdnů přidávám také druhý recept.
Opět potřebujeme kvalitní olej a tentokrát přírodní éterický levandulový olej. Do 100ml oleje např. mandlového nebo kokosového vmíchejte 15 kapek éterického oleje z levandule a ... ... máte hotovo.

Můžete používat neomezeně dle svých potřeb.

Je to opravdu příjemný a voňavý prostředek, který Vám může zpříjemnit pochmurné podzimní a zimní dny.

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one