v souladu s přírodou
Omezuje vypadávání, podporuje růst nových vlasů a regeneruje vlasovou pokožku.
walk.jpg
Překvapilo mě kolik lidí řeší otázku vypadávání vlasů. Kdykoliv se na nějaké akci nebo jen mezi přáteli zmíním o tom, že si připravuji domácí tonikum, které prokrvuje vlasovou pokožku a podporuje růst nových vlasů, strhne se vždy velká diskuze na toto téma, samozřejmě doprovázená poptávkou receptu, popř. hotového výrobky.

Proto jsem se rozhodla přidat vám sem recept na mou vlasovou vodu. Samozřejmě využijeme jak jinak, než léčivou sílu přírody, tedy bylinky. Nechala jsem se tentokrát inspirovat známou bylinkářkou Marií Treben, která pomocí odvaru z kořene lopuchu docílila takové hřívy, že se musela nechat ostříhat a nebyla jediná.

S přípravou vlasové vody experimentuji na etapy už asi rok. Každý má totiž jinou strukturu vlasů, jinak mastnou pokožku hlavy a prostě každý člověk je jedinečný a vyžaduje jinou péči. A myslím si, že takhle je to se vším, nejen s péčí o vlasy. Proto radím nebojte se uvedený recept pozměnit a experimentovat. Vlasové bylinky nemají žádné nežádoucí účinky a pokud by se stalo, že vám vlasů náhodou nepřibude, tak vám jich ale určitě ani neubude.
Příroda je mocná a bylinky nám byly dány proto aby pomáhaly, ale podle mých zkušeností a načtených studií usuzuji, že v případě padání vlasů pomohly již v mnoha případech. Pokud máte ovšem geneticky dáno ,, být plešatý '', nepomůže asi ani svěcená voda, jak se říká. Oslovuji zde tentokrát pány, protože poptávky na tento recept pocházejí v mém okolí především z jejich řad. Co se týče ostatních problémů - poporodní ztráta vlasů, jarní a podzimní pelichání, ztráta vlasů po náročnější léčbě - můžu tuto kůru vřele doporučit.
Postup přípravy
Toto vlasové tonikum se skládá z lihového macerátu a bylinného výluhu.

K přípravě macerátu potřebujeme:

kořen lopuchu
kořen nebo nať kopřivy (bylinky používám sušené, ale nevadí ani čerstvé, vyhovuje mi poměr 1:1)
alkohol (nejlépe domácí pálenku, pokud nemáte použijte vodku)
skleničku od přesnídávky

Bylinky volně nasypeme do skleničky a zalijeme alkoholem tak, aby byly všechny ponořené. Uzavřeme a za občasného protřepání macerujeme 3 týdny. Pokud nejste netrpěliví, můžete nechat i déle. Platí čím dýl, tím líp. Pak přecedíme přes jemné sítko nebo kávový filtr a smícháme s vychladlým bylinným výluhem v poměru 2:3 (např. 40ml macerátu a 60 ml výluhu). Poměr si můžete samozřejmě přizpůsobit podle sebe. Někomu vyhovuje poměr 1:1. Nejlepší je ze začátku připravovat menší množství a zkoušet co vám bude vyhovovat.

Na bylinný výluh si připravte

2 lžíce bylin - (mezi vlasové byliny se řadí: levandule, heřmánek, měsíček, yzop, tužebník, kopřiva, lopuch a přeslička)

Vyberte 2 max 3 bylinky a smíchejte je dohromady. 2 lžíce směsi zalijte asi do půl hrnku horkou převařenou vodou a nechte pod pokličkou nebo talířkem luhovat do zchladnutí. Přeceďte a smíchejte lihovým macerátem.


Bylinný výluh můžete také nahradit čistou převařenou vodou.

Takto připravené vlasové tonikum vmasírujte každý den nejlépe před spaním do pokožky hlavy. Opakujte 2 - 3 měsíce nebo podle potřeby.

Přeji krásnou bujnou hřívu :-)

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one