v souladu s přírodou
CIMG4554.JPG
Pokud nekupujete hřebeny, jak se říká ,, na jedno použití'', musíte je čas od času vyčistit. Někdy je stačí vykartáčovat a omýt horkou vodou, ale né vždy to stačí. Na hřebenech ulpívají kromě samotných vypadaných vlasů také zbytky tužidel, gelů, laků na vlasy, vosků a také mastnoty přirozeně produkované vlasovou pokožkou.

Pro mne bývaly největším oříškem kartáče, které mají na kocích tyčinek kuličky. Na vyčištění těchto hřebenů od namotaných vlasů prokládaných různými zbytky prostředků nezbytných k úpravě účesů, jsem vždy musela vynaložit velké úsilí a věnovat jim více času. Samozřejmě existují různé výrobky, které si můžete koupit v drogerii, do kterých hřebeny namočíte a zbytky vlasů, mastnoty i gelů se rozpustí, jedná se však o prostředky které jsou plné chemie a taky něco stojí. Já vám proto teď chci ukázat a popsat jak si jednoduše čistím hřebeny já doma.

Je to úplně jednoduché.

Potřebujete jen vysokou nádobu do které nalijete asi 1/2 l vody a nasypete 1 velkou lžíci práškové sody. Rozmícháte, vložíte hřebeny a necháte je tam koupat nejlépe přes noc. Ráno otrháte zbylé vlasy, které jdou dolů samozřejmě daleko lépe než před tím a hřebeny propláchnete horkou vodou, aby se odplavily poslední zbytky

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one