v souladu s přírodou
1391627445kqlwu.jpg
Opravdu účinný pomocník při dýchacích potížích, při chřipce a nachlazení nebo také při pohlcování pachů.

Při respiračních onemocněních doporučuji nastříkat na kapesník nebo svetr a inhalovat. Pokud potřebujete vydesinfikovat vzduch v autě, v kanceláři, ve školce, v čekárně ..., rozprašte tuto směs přímo do vzduchu. Pro snadnější dýchání v noci, naneste pár kapek také na polštář.

Než vám představím tento velmi jednoduchý recept, chci vám ještě povědět něco málo o přírodních esenciálních olejích, které jsou hlavní a nejdůležitější složkou tohoto přípravku. Spousta lidí si totiž myslí, že malé voňavé lahvičky s nápisem esenciální olej, slouží pouze k aromaterapii, zpříjemnění atmosféry a že jsou převážně určeny pro použití do aromalamp. Není to však jediné využití!

Používání vzácných esenciálních olejů je stejně staré jako celé lidstvo. Používali je Mayové, Aztékové, Číňané i Tibeťané. Karafy s vonnými oleji se nacházely dokonce i v hrobech faraónů. K výrobě několika kapek takového oleje je často zapotřebí až několik kilogramů rostlin, tedy jejich částí. U některých se jedná o květy, u jiných o plody nebo listy, popř. i kořeny. Tyto vzácné oleje se používají a věřím, že ještě další tisíce let budou používat jak ve zdravotnictví (ve farmacii), tak v kosmetice a výše zmíněné aromaterapii.

To bylo jen na úvod, abych těm kteří s těmito olejíčky nemají ještě bližší zkušenosti objasnila k čemu všemu může být určen ten, či onen olejíček zastrčený doma v zásuvce. Samozřejmě tady mluvím o čistě přírodních esenciálních olejích vyrobených z kvalitních rostlin.

Já pracuji s těmito oleji velmi ráda a často. Existuje jich celá řada a každý z nich má samozřejmě jiné účinky a vlastnosti, proto je nutné dobře vybrat ten správný.

Na přípravu antibakteriálního spreje, který by vám v tomto zimním období určitě neměl chybět v kabelce, budete potřebovat:

Eukalyptus e.o. (esenciální olej)
Mátový e.o.
Smrkový e.o.
převařenou vodu
sprejovku (lahvičku)

Do čisté lahvičky nalijete 100ml převařené a vychladlé vody, přidáte 20 kapek eukalyptu a po 10 kapkách máty a smrku. Uzavřete, protřepete a můžete používat.

Nutno před každým použitím protřepat.

Účinky můžete ještě posílit přidáním dalších éterických olejů jako je kosodřevina, rozmarýn či hřebíček.

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one