v souladu s přírodou
Abychom si udrželi krásné a zdravé zuby potřebujeme především vhodný kartáček a znát správnou techniku čištění. Zubní pasta je až na třetím místě. Je však velmi důležité dát si pozor na její složení, aby účinek nebyl spíše opačný.

Chtěla bych apelovat především na rodiče menších dětí. Než dáte dětem něco na kartáček, co následně snědí, zkontrolujte co tento výrobek obsahuje. Na většině zubních past pokud nejsou vyrobeny přímo pro děti je psáno ,, Nevhodné pro děti do 6 let. Doporučeno čištění zubů pod dohledem rodičů, aby se zamezilo spolknutí pasty na minimum. '' a další podobné děsivosti. Věřím, že po přečtení této informace, si udělá každý z vás vlastní názor na složení a to ani nemusí znát škodlivé účinky jednotlivých složek.

Já osobně malým dětem nedávám na kartáček žádnou zubní pastu a pro sebe si vyrábím svou domácí, která neobsahuje fluor, hliník ani parabeny a jiné nepříznivé složky.
CIMG5603.JPG
Výroba domácí zubní pasty je velmi jednoduchá a co se týče surovin, tak pokud máte doma kokosový olej, máte vyhráno, vše ostatní už v kuchyni jistě najdete. Základní surovinou je kokosový olej, který ošetřuje dásně, omezuje tak vznik paradentózy, zastavuje růst streptokoků a navíc příjemně voní.

Co tedy všechno potřebujeme k vlastní výrobě?
Přírodní zubní pasta vhodná ke každodennímu použití
2 lžíce kokosového oleje

1 lžičku olivového oleje

1/2 lžičky mořské soli

2 špetky mleté skořice

Všechny složky důkladně promícháme a uchováme ve vhodné nádobě.
Zubní pasta s bělícím účinkem
Pastu vytvořte ze stejných ingrediencí a přidejte

1 lžičku jedlé sody.

Tuto pastu doporučuji použít pouze 1 x týdně.


Do obou past je možné přidat také bylinky, které příznivě působí na zuby i dásně. Je to například hřebíček, šalvěj, heřmánek aj.. Tyto můžete nechat týden luhovat v kokosovém oleji, ten pak přecedíte a pastu dokončíte. Nebo můžete bylinky v pastě jako já vynechat a po umytí použít k výplachu bylinkovou ústní vodu.

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one