v souladu s přírodou
CIMG2469.JPG
Recept na toto výtečné občerstvení jsem našla v jednom časopise o vaření a přizpůsobila dle svých představ. Musím říct, že zaujal každou návštěvu, které jsem jej nabídla. Tak vyzkoušejte a třeba mi napište, jak jste s tímto pohoštěním uspěli vy.

Nejprve si musíme připravit ,,domácí kapaný sýr ''

800g bílého jogurtu
200g tučné smetany alespoň 30% (šlehačka)

recept viz. ,, domácí kapaný sýr ''

Dále potřebujeme:

listové těsto
2 vajíčka
100g smetany (sladké nebo kysané)
sůl, pepř

150g nivy

na ozdobu:
50g uzený losos plátky
salátová okurka

Na 24ks košíčků nám stačí jedno 500g listové těsto, které rozdělíme na 2 díly a každý díl rozválíme na obdélník, který rozkrájíme na 12 přibližně stejných čtverců. Z připraveného těsta vytvoříme košíčky tak, že jím vyložíme formičky na muffiny. Do každého košíčku nalijeme 1-2 lžičky směsi připravené ze dvou rozšlehaných vajec se smetanou, solí a pepřem. Košíčky pečeme v předehřáté troubě na 180°C 10 - 12 min..

Z připraveného kapaného sýra oddělíme asi 1/3. Do zbylého sýra nastrouháme nivu a podle chuti přidáme sůl nebo pepř. Touto nivovou hmotou naplníme upečené košíčky a ozdobíme roličkou lososa a salátovou okurkou.

Kapaný sýr, který nám zbyde můžeme ochutit česnekovou pastou a získáme skvělou česnekovou pomazánku. Nejlepší je ale až druhý den. Recept na česnekovou pastu najdete v rubrice ,, Bylinky a léčivky '' v článku ,,Česnek ''.

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one