v souladu s přírodou
CIMG7144.JPG
Müsli zná snad každý. Né každý si ho, ale umí připravit doma. Vlastní příprava je přitom velice jednoduchá a zvládnou ji i větší děti. V kombinaci s bílým jogurtem nebo zakysanou smetanou nás může müsli snídaně pěkně nastartovat do nového dne.

Dříve, když jsem ještě müsli kupovala v marketu jsem vždy strávila spoustu času přemýšlením, kterou příchuť mám vybrat. Někdy jsem koupila i více druhů a ty jsem pak smíchala dohromady. Dnes už mě toto netrápí, protože si připravuji müsli přesně podle své chuti. Občas jím také naplním pěknou láhev, kterou ještě dozdobím kouskem látky a stužkou a obdaruji tímto malým dárkem někoho ze svých blízkých.

Na přípravu potřebujete:

500g libovolných vloček
5 lžic medu
5 lžic kvalitního oleje
350 ml ovocné šťávy nebo rozmixovaného kompotu

300g sušeného ovoce
300g přísad podle své chuti (nejrůznější oříšky, semínka, kokos ...)

Kdo má chuť může po upečení přidat nasekanou hořkou čokoládu.

Rozhodněte se čím vším budete chtít vločky ochutit a připravte si podle toho všechny suroviny. Nepřekombinujte to!!!

Vločky smíchejte s čerstvou ovocnou šťávou nebo rozmixovaným kompotem (výborný je třeba hruškový). Přidejte spařené na menší kousky nakrájené sušené ovoce (jablíčka, hrušky, švestky, meruňky, rozinky, brusinky ...), na hrubo nasekané ořechy a nejrůznější semínka (slunečnicové, sezamové, lněné, dýňové ...), zakápněte dobrým olejem (né olivovým, ten je příliš aromatický) a promíchejte s medem. Pečte 90 - 120 min. při 120 - 140°C dokud směs lehce neztmavne. V průběhu pečení občas promíchejte.

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one