v souladu s přírodou
Dnešní trh nám nabízí nepřeberné množství druhů vloček a všechny jsou velmi zdravé, plné vitamínů, bílkovin, vlákniny a hlavně jsou lehce stravitelné, což je příznivé pro náš organismus. Nejvíce se konzumují vločky ovesné, které jsou nejznámější.

Doporučuji vám zaexperimentovat a vyzkoušet i jiné druhy. Věřím, že vás svou chutí překvapí stejně jako mne. Seženete je ve zdravé výživě i supermarketu. Vybrat si můžete vločky s lepkem (ovesné, žitné, pšeničné, špaldové ...) nebo bez lepku ( jáhlové, rýžové, pohankové, kukuřičné ...), jemné nebo s klíčky. Použít je můžete v teplé i studené kuchyni, na sladko i na slano.

Já jsem tentokrát připravila sladký dort z vloček ovesných, které samozřejmě můžete nahradit jakýmikoliv jinými.
CIMG5784.JPG
Recept
Těsto:

1 a 1/2 hrnku vloček
1 hrnek celozrnné mouky - nejlépe ovesné
3/4 hrnku tmavého cukru
1/2 kostky másla
2 lžičky kypřícího prášku (nejlépe bez fosfátů)
1/2 lžičky muškátového oříšku
1 hrnek kompotovaného ovoce (hrušky, jahody, meruňky nebo jiné měkké ovoce)

Krém:

1 a 1/2 tabulky hořké čokolády (150g)
3 kelímky kysané smetany


Mouku smícháme s práškem do pečiva, přidáme cukr, vločky, změklé máslo, muškátový oříšek (pokud máme), rozmixované ovoce a vše dobře promícháme. Dortovou formu vymažeme a vysypeme moukou nebo vyložíme pečícím papírem a těsto do ní pěkně urovnáme. Než se nám předehřeje trouba na 180°C, necháme odpočinout a poté pečeme cca 40 min.. Na vychladlý vločkový korpus naneseme čokoládový krém, který připravíme takto: ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, kterou metličkou zašleháme do zakysané smetany. Pokud budete chtít mít krém barevný ( bílo-hnědý), smíchejte s čokoládou 2 a 1/2 smetany, naneste na dort a ten zbytek bílé smetany jen lehce vmíchejte vidličkou. Ozdobit můžete hoblinkami čokolády, plátky mandlí nebo mletými ořechy. Nechte alespoň 2 hodiny vychladit.
Další recepty s vločkami

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one