v souladu s přírodou
CIMG5673.JPG
Hotové sirupy nekupuji, protože je to jen přeslazená chemie. Do domácího sirupu samozřejmě také přidávám spoustu cukru, ale záleží jen na mě jaký zvolím a především vím, že domácí sirup neobsahuje přidané barviva, konzervanty, dochucovadla a jiné nežádoucí příměsi.

Sirupy připravuji za tepla i za studena, jednodruhové i míchané, bylinkové, kytičkové a také ovocné, podle toho co právě roste. Za studena připravuji především sirupy určené k léčebným účelům. Ty za tepla dělané nám slouží k oslazení čaje a přípravě limonád.
Recept
400 květů sedmikrásek
4 pořádné hrsti popence
2 l převařené vody
1,7 kg třtinového cukru (kdo chce může použít bílý)
1 lžíce kyseliny citrónové (můžete vynechat)
2 citróny

Čerstvé, za slunečného dne nasbírané bylinky zaliju převařenou, vychladlou vodou. Nepromývám! Přidám 2 na kolečka nakrájené citróny (pokud mám bio, tak i se slupkou) a nechám 24 - 48 hod., za občasného promíchání, v lednici pod pokličkou. Pak scedím přes plátno, dobře vymačkám a získanou tekutinu zahřívám s cukrem a kyselinou citrónovou cca 20 min. pod bodem varu. Ke konci nechám lehce probublat a hned odstavím. Horké plním do vyhřátých sklenic.

Takhle připravený sirup vydrží ve sklepě několik měsíců. Pokud chci aby mi vydržel celý rok zavařím v myčce na na nejvyšší teplotu (cca 75 - 80°C).

Nejčtenější články a recepty

Domácí zubní pasta
Domácí zubní pasta
Bylinková zahrádka za oknem
Bylinková zahrádka za oknem
Prací gel
Prací gel
Muffiny s ovocem a vločkami
Muffiny s ovocem a vločkami
Domácí sirup
Domácí sirup
Aloe vera
Aloe vera
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one